Skocz do głównej treści strony
Muzeum w Kieszeni

Muzeum w Lęborku

Odsłuchaj tekst strony

Muzeum w Lęborku mieści się w kamienicy mieszczańskiej z 1913 r. (trzykondygnacyjnej) przy ul. Młynarskiej 14-15. Do 1945 roku wspomniana kamienica była własnością rodziny Nipkow, właścicieli i przedsiębiorców związanych w okresie międzywojennym m.in. z browarnictwem i handlem. Obecnie w muzeum prezentuje się zbiory z zakresu archeologii, historii, etnografii, numizmatyki czy sztuki.    W ramach ekspozycji muzeum można również zwiedzać Basztę 24 oraz Basztę 27, a także Wieżę Ciśnień. 

Czynne jest:

  • od wtorku do piątku w godz. 10.00 - 16.00,
  • w soboty i niedziele w godz. 11.00 - 16.00, 
  • w sezonie (lipiec, sierpień) muzeum czynne jest od wtorku do piątku w godz. 10.00 - 18.00,
  • w soboty i niedziele 11.00 - 16.00

Baszta nr 24 (ul. Derdowskiego) i baszta nr 27 (ul. Basztowa) czynne są poza sezonem w godzinach pracy Muzeum, z tym że należy wcześniej skontaktować się telefonicznie (nr tel. 598622414) lub osobiście w siedzibie Muzeum (ul. Młynarska 14/15), aby oprowadzanie odbyło się z pracownikiem merytorycznym. W sezonie (lipiec-sierpień) baszta nr 24 i baszta nr 27 czynne są w godzinach pracy Muzeum.
Wstęp do baszty nr 24 i nr 27 oraz projekcja filmu 3D "Lębork - średniowieczne obwarowania miasta" - bezpłatny.

Projekcja filmu 3D "Lębork - średniowieczne obwarowania miasta" - bilet wstępu 3,00 zł.

Ceny biletów:

  • normalny - 15,00 zł 
  • ulgowy - 10,00 zł
  • bilet dla grup zorganizowanych powyżej 10 osób - 5,00 zł/osoba + oprowadzanie obowiązkowo z pracownikiem Muzeum - 50,00 zł

Cepelia
W ramach muzeum w Lęborku działa również Cepelia. Muzeum posiada bogatą ofertę poradników i publikacji regionalnych. Polecamy Biuletyny Historyczne wydawane przez Lęborskie Bractwo Historyczne i Muzeum w Lęborku o charakterze popularnonaukowym. Publikowane artykuły dotyczą m.in. przeszłości Ziemi Lęborskiej. Oprócz szerokiej gamy publikacji, w Cepelii znajduje się szeroki asortyment z zakresu pamiątkarstwa i rękodzielnictwa, w tym: magnesy, kubki, pocztówki, grafiki,  jak i lokalne wyroby: lalki, świeczki, deski do krojenia, zawieszki anioły i wiele innych. Promowane są  ręcznie wyszywane, praktyczne produkty: bawełniane torby, fartuszki, rękawice kuchenne, chustki, serwetki itp. oraz wyroby lokalnych artystów: rzeźby, obrazy.
 

Przejdź do góry strony